ФРАЗИ, ЯКІ НЕ МОЖНА ГОВОРИТИ ДИТИНІ, ЯКУ ВІДДАЮТЬ У ДИТЯЧИЙ САДОК

Фрази, які не можна говорити дитині,

яку віддають У дитЯЧИЙ садок





Ці 10 фраз, які дуже часто використовують батьки, можуть зашкодити швидкій і безболісній адаптації дитини до дитсадка. Деякі з них лякають дитину, інші її обманюють, але всі вони — заважають адаптації. Дізнайтесь, які фрази слід забути, якщо ваша дитина збирається в садочок.


1.     Вчись їсти самостійно, бо в садочку ніхто кормити тебе не буде! — таким чином ми формуємо негативну установку дитини на садочок. Краще скажіть: “Ти вже можеш їсти сам, ти вже такий дорослий! Мені так подобається дивитися, як ти самостійно їси!

2.     Ану поділись іграшкою — в садочку доведеться ділитися! Там всі іграшки спільні! — для дитини це не аргумент, а для того, щоб малюк зміг взаємодіяти з іншими дітками, йому потрібно цьому навчитися. Краще скажіть: “Дивись, як хлопчик хоче твою іграшку, давай дамо йому трішки погратися, він пограється і поверне!”

3.     Не плач, бо віддам в дитячий садок! — так ми залякуємо дитину, формуємо враження, що в садку погано і там можуть скривдити.

4.     Заспокойся, бо заведу в дитсадок і там залишу! — знову ж таки, лякаємо дитину ще й тим, що мама може хотіти позбутися її, а значить не любить…

5.     Там не страшно! Не бійся! Вихователька не буде тебе ображати! — “не” дитиною не сприймається. Дитина чує: “Потрібно боятися, в садку страшно, а вихователька може скривдити”

6.     Я буду з тобою в групі сидіти! (якщо насправді ви не збираєтесь цього робити) — це обман. Обманюючи малюка ми самі собі копаємо яму, оскільки з часом він перестане нам довіряти, почне обманювати сам. Тому, якщо ви пообіцяли залишитися з дитиною — залишіться, і не йдіть поки малюк на це не погодиться.

7.     Я тобі куплю …, якщо ти підеш в садочок! — малюк звикне до того, що кожен раз мама щось купує і з часом почне маніпулювати і вимагати щораз більше і більше.

8.     Будь-який негатив про вихователів, помічників вихователя дитини, садочок загалом, навіть просто інтонація (в присутності дитини) — малюк складає враження про вихователів з ваших слів. Якщо ви негативно відгукуєтеся — значить вихователі погані, тому з ними залишатися небезпечно.

9.     Не плач! Дивися, інші діти не плачуть! А ти… — не варто порівнювати дитину з іншими. Ніколи. Ні за яких обставин! Краще скажіть: “Тобі сумно / гірко, що доводиться залишатись без мами. я теж сумуватиму за тобою!”

10.                        В садочку так весело! Там стільки іграшок! Там стільки діток! Всі граються, веселяться! — ці фрази здатні викликати в дитини завищені очікування і сформувати враження, що садочок — це розвага, і що в садочку одразу з першого ж дня буде так прекрасно. Тому краще говоріть правду, більш стримано, попереджайте, що з дітками доведеться спочатку познайомитися, що в садочку будуть заняття і вихователь, яку потрібно буде уважно слухати.

 

Підготовка дитини до відвідування дошкільного навчального закладу

 

Підготовка дитини до відвідування дошкільного навчального закладу

 


·        Сформуйте у себе позитивне ставлення до дитячого садка, налаштуйтеся на те, що дитині тут буде добре, її буде доглянуто, оточено увагою, вона матиме підтримку.

·        Уникайте будь-яких негативних розмов у сім’ї про дошкільний заклад у присутності дитини, адже вони можуть сформувати в неї негативне ставлення до його відвідування.

·        Створіть спокійний, безконфліктний клімат у сім’ї.

·        Заздалегідь потурбуйтеся про те, щоб розпорядок дня дитини вдома був наближеним до розпорядку дня в дошкільному закладі (підйом, тривалість денного сну, прийоми їжі, прогулянки).

·        Ознайомтеся з режимом харчування та меню в дошкільному закладі.

·        Навчайте дитину їсти неперетерті страви, пити з чашки, навчайте правильно тримати ложку.

·        Відучіть дитину від підгузків. Виховуйте в неї потребу проситися до туалету.

·        Навчайте дитину впізнавати свої речі: білизну, одяг, взуття, носовичок.

·        Навчайте гратися іграшками. Наприклад, ляльку можна годувати, колисати, гойдати; пірамідку — збирати, розбирати.

·        Привчайте дитину після гри класти іграшки на місце.

·        Грайтеся вдома в дитячий садок з ляльками: годуйте їх, читайте їм казки, водіть на прогулянку, вкладайте спати.

·        Виховуйте в дитини позитивний настрій та бажання спілкуватися з іншими дітьми.

·        Тренуйте систему адаптаційних механізмів у дитини — привчайте її до ситуацій, у яких потрібно змінювати форми поведінки.

·        Підготуйте для дитини індивідуальні речі: взуття та одяг для групи, 2-3 комплекти змінної білизни, чешки для музичних занять, носовичок.

·        Повідомте медичну сестру дошкільного навчального закладу про стан здоров’я вашої дитини.

·        Дайте дитині до дитячого садка улюблену іграшку.